Saugokitės sukčių

Šiai dienai jau niekam ne paslaptis, kad įvairūs sukčiai dažnai pasinaudoja žmonių asmens duomenimis ir vėliau jų vardu paima greituosius kreditus ar vartojamąsias paskolas. Svetainės paskolos999.eu lankytojams paruošėme keletą patarimų kaip apsisaugoti nuo sukčių ir nepakliūti į piktavalių pinkles.

Vienas iš dažniausių sukčiavimo būdų yra melagingi telefoniniai skambučiai. Paskamine asmenys prisistato banko, kredito unijos ar greitųjų paskolų bendrovės atstovais ir prašo žmogaus pateikti elektroninės bankininkystės duomenis bei kitą asmeninę informaciją. Labai svarbu jokių asmeninių duomenų neatskleisti. Bankų ar kitų kredito įstaigų atstovai niekada neskambins ir nereikalaus iš Jūsų prisijungimų prie elektroninės bankininkystės. Jei sulaukėte tokio prašymo, būkite tikri – Jums skambina sukčiai. Tokiu atveju vertėtų nedelsti ir jei įmanoma kitu telefonu pranešti apie tai policijai. Pasistenkite užlaikyti sukčių, “tempti” pokalbi. Taip bus suteikta galimybė pareigūnams nustatyti skambinančiojo būvimo vietą ir jį sulaikyti.

Siūlo darbą, bet tik įklampina į skolas

Pasitaiko atveju kai sukčiai internete talpina melagingus darbo skelbimus. Skelbimuose būna žadama mokėti didžiulį darbo užmokesti. Patikėja tokiais pažadais gyventojai sukčiai pasako savo asmens duomenis. Prisidengiant darbo užmokesčio pervedimo klausimais iš “būsimo darbuotojo” yra pareikalaujama prisijungimų prie elektroninės bankininkystės. Gave šiuos duomenis naujieji darbdaviai pasinaudoja visa turima informacija paima greitą kreditą ir jį pervedą į kitą sąskaitą. Auka tokiu atveju lieka be darbo ir dar turi mokėti už svetimą paskolą.

Pavojus pažinčių svetainėse

Pastaruoju metu padaugėjo atveju kaip sukčiai aukų ieško socialiniuose tinkluose ar pažinčių internetu svetainėse. Susidraugave su būsima auka pasako, kad dėl vienų ar kitų priežasčių šiuo metu negali naudotis savo elektroninės bankininkystės paslaugomis ir paprašo pagalbos. Kaip taisyklė už tokią pagalbą yra žadama dosniai atsilyginti. Kai auka suteikia prisijungimus prie savo elektroninės bankinkystės, būna paimamas kreditas. Naujas draugas ar draugė dingsta o paskolos mokėjimas lieka patiklaus, norėjusio lengvai užsidirbti ir padėti draugui, žmogaus rūpestis.

Apibendrinus galima teikti, kad vienas svarbiausių faktorių norint išvengti nemalonumų yra asmens duomenų apsauga. Tai visų pirma yra asmens kodas, bei asmens tapatybės dokumentas. Labai svarbu saugoti savo elektroninės bankininkystės prisijungimus. Šiai dienai kai paskolos internetu yra gaunamos itin operatyviai, vos pusvalandžiui perleisti prisijungimo duomenis gali padaryti didžiulę žalą.