Naujas ar naudotas automobilis su paskola

Paskolos automobiliams įsigyti pastaruoju metu gana populiarios, ypač jei įskaičiuosime ne tik paskolas, bet ir lizingu įsigyjamus automobilius. To priežasčių daugybė, tačiau nieko nestebina noras vairuoti naujesnius automobilius. Apie tai pasvajoja didžioji dalis vairuotojų. Tačiau dideliu galvosūkiu tampa naujo ir truputėlį naudoto automobilio pasirinkimas. Nemažai žmonių domisi ir atvirkštiniu variantu – paskola su automobilio užstatu. Kuris vertas dėmesio labiau ir čia išsiskiria daugybė nuomonių.

Finansiškai naudingiau dažnu atveju yra naudotas automobilis. Vien tik išriedėjęs iš oficialios pardavimo vietos jis nuvertėja ženkliai, tad jei žiūrėti vien tik kainą ir lyginti 2 identiškos komplektacijos automobilius, kelis tūkstančius kilometrų nuvažiavęs kelių mėnesių senumo automobilis bus gerokai pigesnis, net jei jis ir siūlomas su visomis dar galiojančiomis garantijomis ar parduodamas tame pačiame salone kaip ir naujas. Naudojimo faktas „suryja“ bent kelioliką procentų.

sypsosi

Visgi, padalinus mėnesinėmis įmokos, gali nutikti ir taip, jog naujas automobilis atsieis pigiau nei naudotas. Taip dažniausiai nutinka jei naujas perkamas per pardavėjo rekomenduojamas lizingo bendroves, o naudotas pasinaudojant individualiais lizingo pasiūlymais ar netgi imam paskola automobilio įsigijimui. Taigi, paskaičiuokite net ir tai.

Pasirinkimą gali nulemti ir automobilių pasiūla. Pavyzdžiui, kai kurių modelių ir net gamintojų naujų automobilių mūsų šalyje paprasčiausiai neįsigysite, nes nėra įgaliotų atstovų, tuo tarpų naudotų jų yra netgi nelabai mažai. Tokiu atveju naujo automobilio pirkimas ne tik bus brangus, bet ir komplikuotas.

Naudotą automobilį perkant su paskola automobiliui galima apsieiti be pradinio įnašo, netaikoma likutinė vertė. Tuo tarpu perkant automobilį lizingu beveik visuomet (žinoma, būna akcijų, išimčių) būtinas bent 10-15 procentų nuo automobilio vertės pradinis įnašas, vis dažniau taikoma ir likutinė vertė, siekianti nuo 10 iki 30 proc. automobilio vertės įsigijimo metu. Tokiu būdu sumažinamos mėnesinės įmokos, tačiau apsunkinamas pats įsigijimas bei galutinis išpirkimas, reikia vienu metu turėti pakankamai didelę pinigų sumą.

Taip pat egzistuoja ir daugybė įvairių įsitikinimų, nuomonių, kuriomis vadovaujamasi perkant naują ar renkantis naudotą automobilį. Taigi pasverkite visus už ir prieš, įvertinkite savo galimybes, finansinę situaciją bei, žinoma, poreikius, o tuomet priimkite galutinį sprendimą.