Refinansavimas

Turimas paskolas reikia grąžinti, tą žino ar bent jau turėtų žinoti kiekvienas, kuris pasiskolina ar planuoja tai daryti. Tačiau esama įvairiausių situacijų, iš kurių kartais keblu rasti išeitį, o jei tai finansinės problemos – imama nauja paskola, kuria dengiama senoji ir taip judama ratu – paskolą dengia paskola ir visuomet tenka būti skolingu. Turbūt nereikia nei sakyti, kad tai nėra gerai.

Blogiausia šitoje situacijoje yra tai, kad visuomet tenka suktis su paskola, nepavyksta išvengti įsipareigojimų. Tam yra viena gera išeitis – refinansavimas. Nors tai ir panašu į paskolą paskolai padengti, tačiau refinansavimas yra lyg palankesnių sąlygų sukūrimas esamai paskolos naštai spręsti.

Kaip pastebi paskolos.biz atstovai, refinansavimo paslaugos yra naudingos tuomet kai turite paskolą pernelyg didelėmis palūkanomis. Refinansavimo paskolos dažnu atveju yra gerokai mažesnėmis palūkanomis, tad jei matote, kad permokate su kaupu – tai turėtų Jums padėti.

Dar vienas atvejis, kurį išskiria kreditas.org yra, kuomet populiaru refinansuoti savo paskolą – pasikeitusi finansinė padėtis. Jei pradžioje turėjote pakankamai dideles pajamas ir nusprendėte greičiau paskolą išsimokėti, todėl mokate didesnes įmokas kas mėnesį, tačiau po kurio laiko praradote dalį pajamų ir įmokos tapo per didelės – refinansavimas gali būti naudojamas paskolos mokėjimo termino pratęsimui ir išskaidymui mažesnėmis įmokomis. Dažnu atveju tai nepadės Jums sutaupyti pinigų, tačiau padės Jums išvengti didelių problemų ir pernelyg didelių įmokų kiekvieną mėnesį.

Imti naują paskolą senai padengti dažnai siūlo ir tarpusavyje itin nuožmiai konkuruojantys smulkieji kreditoriai. Dažnai refinansuotoms paskoloms yra taikomos netgi geresnės sąlygos nei toje pat bendrovėje imant naują paskolą. Kiekviena įmonė taip siekia pasididinti savo turimą kreditų portfelį.

Imti naują kreditą tam, kad padengtum seną tapo itin aktualu po naujų ribojimų greitiesiems kreditams įsigaliojimo. Seimas sumažino maksimalią palūkanų normą, o tai reiškia, kad tūkstančiai paskolų iškrato atpigo. Dėja tai negaliojo senosioms sutartims. Todėl daugybė žmonių suskubo imti naują kreditą tam, kad padengtų seniau prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

Sumos kurias šiuo metu siūlo refinansuoti smulkieji kreditoriai yra tikrai įspūdingos. Kai kurios bendrovės savo klientams suteikia ne tik refinansavimą sumai iki 15000 eurų, bet ir yra pasiruošusios paskolinti dar ir papildomai kelis tūkstančius eurų.

Pasirinkti paskolos refinansavimą siūloma netgi turite ne itin didelių sumų paskolas, jei tik refinansavimas gali suteikti naudos konkrečiu Jūsų atveju. Nėra jokios prasmės permokėti už tai, ką galima gauti pigiau, ypač kalbant apie paskolas, kur pigiau tikrai nereiškia prastesnės kokybės ar kažkokių kitų blogybių, tad vaikytis žemesnės kainos paskolų rinkoje gali būti net labai naudinga.

Kuomet skaičiuojate ar refinansavimas Jums yra naudingas, ar ne, verta įvertinti bendrą galutinę sumą, kurią būsite sumokėję kai išsimokėsite paskolą. Tik taip žinosite ar sutaupėte, ar ne. Žinoma, visai kitokie skaičiavimai reikalingi jei Jums svarbiau yra ne sumažinti paskolos įmokas, bet išplėsti terminą, sumažinti įmokų dydį ar priešingai – greičiau išsimokėti paskolą pakilus pajamoms.