Paskolos iš žmonių

Pastaruoju metu bankų ir kreditų bendrovių teikiamas paslaugas papildė tarpusavio skolinimo ir skolinimosi platformos, kuriuose žmogus skolina žmogui, o bendrovė tik atlieka tarpininko vaidmenį. Tačiau kuo jos geresnės už įprastus skolinimosi būdus?

Kova dėl palūkanų

Palūkanos kreditų bendrovėse dažnai yra aukštos ir fiksuotos. Siekiant pritraukti daugiau žmonių į tarpusavio skolinimo platformas būtina palūkanas sumažinti. Žinoma, jos negali būti tokios mažos, kad neapsimokėtų skolinantiems, tačiau beveik visuomet jos yra mažesnės. Ypač tą pajunta mažą kreditavimo riziką turintys žmonės – kuo Jūsų kredito istorija geresnė, tuo daugiau šansų gauti paskolą ypač palankiomis sąlygomis. Dar geriau, jei tarpusavio skolinimo platformoje vyksta palūkanų aukcionas – tokiu atveju paskolos teikėjai (asmenys investuojantys į Jūsų paskolą) varžosi tarpusavyje, kas pasiūlys mažesnes palūkanas.

Leidžiate uždirbti žmogui

Kuomet skolinatės iš įprastos kreditų bendrovės – visą pelną pasiima viena įmonė ar jų grupė. Be to, gana dažnai tai dukterinės užsienio valstybių įmonės, tad pelnas ir mokesčiai iškeliauja iš Lietuvos. Tuo tarpu kai skolinatės iš žmonių, jie uždirba iš palūkanų, sumoka mokesčius Lietuvoje, tad tokiu būdu iš tiesų skatinama Lietuvos ekonomika.

Tokios pačios sąlygos ir garantijos

Skolinantis tiek iš kreditų bendrovių, tiek iš tarpusavio skolinimo platformų, tai yra, iš žmonių, sąlygos paskolos suteikimui bei garantijos turi būti tokios pačios. Žinoma, palūkanų dydis ar Jūsų galimybės grąžinti paskolą laikų gali būti vertinamos griežčiau ar ne taip griežtai, tačiau privalu paisyti reikalavimų, kurie galioja visiems be išimties. Kartu turi būti paisoma ir garantijų žmogui, tarp kurių galimybė paskolą grąžinti anksčiau ar pan.
Kaip matote, paskolos iš žmonių ir paskolos iš kreditų bendrovių yra labai panašios, kone tokios pačios. Bene didžiausias trūkumas yra laikas – paskolos iš žmonių suteikiamos kiek lėčiau, bet dėl didelio populiarumo pernelyg ilgai laukti tikrai nereikės. Grąžinimas, pasiskolinimas, paskolos įmokos – visa tai taip pat patogu ir neturėtų sukelti jokių didesnių rūpesčių Jums.